ERGENEKON AÇILIMI....

Uzun süredir gündemdeki konularla ilgili bir yazı yazamadım. Çocuğunuz ilkokul 1.sınıfa başladıysa başka bir şeye vakit ayıramıyorsunuz. Günlerin kısa oluşu, bir türlü alışamadığım yeni sistem, iş ve diğer meleğim derken fırsat bulamadım bir türlü. Neyse okumaya ilk adımlarımızı attık ve biraz olsun nefes alabildik.

Tabi bu arada içimde birikenler var. Paylaşmak ve belki bilen varsa cevap almak istediğim.

Kurtlar vadisini izlerken “hadi canım bu kadar da olamaz” dediğim olayların gerçek hayattaki versiyonunu izliyor gibiyim Ergenekon davasıyla ilgili haberleri takip ederken.

Öncelikle belirtmeliyim ki ben ne bir siyasetçi ne bir asker ne de bir gazeteci değilim. Sadece vatanım dediğim, üzerinde yaşama hakkına sahip olduğum bu ülkede yaşananları kendimce sorguluyor ve anlamaya çalışıyorum.

Ortaya çıkan bilgiler ve belgeler sonucunda yargılananlar da yargılayanlarda her şey vatan için diyor.

 Aslında ne kadar acı bir durumla karşı karşıyayız. Herkes nasıl düşünüyor bilemiyorum ama ben inanılmaz bir güven problemi yaşıyorum. Kim doğru kim yanlış anlamaya çalışıyorum da zaman zaman kafam karışmıyo değil. Şimdi kendi irademizle seçtiklerimiz tarafından mı yönetiliyoruz yoksa derindekiler tarafından mı? Bütün bu olanlarda bir oyundan mı ibaret? En çok merak ettiğimse bu örgütlenmenin baş aktörleri gerçekten ipleri bıraktı mı yoksa nöbet değişimiyle ipler başka birilerinin eline mi verildi?

 Benim genel olarak hayata bakış açım iyimserdir de bütün bu olanlar karşısında biraz zor oluyor gülen gözlerle bakmak. Bu denli olumsuz bakmak istemiyorum geleceğe. Karamsar bir anne olarak yetiştirmek istemiyorum yarınlarımın umutlarını. Tabi ki farklı görüşler olacaktır her daim ama bunu kabul ettirmenin yolu bu değildir herhalde.

Ara sıra gündeme bomba gibi düşen haberler ve kriz kapıda, geldi, geliyor gibi taktiklerle biz oyalanırken(nasıl olsa bizi oyalayabiliyorlarken)neyin çabası içinde olduklarını anlamak çok da zor değil sanırım. Bu olanlarında bize yansıtıldığı kadar basit olmadığını düşünüyorum. Kendilerince bir amaç uğruna yaptıklarını iddia ediyorlar ya o halde bu vatan üzerinde yaşayan halkın yani bizlerin ne istediğini neden görmezden geliyorlar. Onlar her şeyi herkesten daha mı iyi biliyorlar da o gitsin bu kalsın devletin başına şu geçsin vs... gibi müdehalelerde bulunuyorlar. Demokrasiye, seçme seçilme hakkımıza, özgürlüğümüze darp resmen.

Böyle bir ülke istemi içerisinde olanların şimdi demokratik kurallar çerçevesinde yargılanmayı beklemeleri size de komik gelmiyor mu? Ne için ve kimin için yaptılarsa bütün bunları şu an destek görmüyorlar veya bize öyle yansıtılıyor bilemiyorum. Hiç ummadığınız birini bu grubun bir üyesi, elemanı, çalışanı ya da sempatizanı olarak görüyoruz kimi zaman.     

Meclisimin ana muhalefet partiside bu oluşumu savunanların avukat sandalyelerinde olduklarına göre yakın gelecekte Ergenekon açılımı diye olaya yeni bir boyut kazandırabilirler. Yaratıcı bir fikir olacağı kanısındayımJ

Genel olarak baktığımda bütün bu olayların nereye gideceğini kestiremiyor bir sebep yada sonuca dayandıramıyorum. Umuyorum bundan sonrasında her şey daha şeffaf olur. Bizde geleceğe daha mutlu gözlerle bakabiliriz.

Yok eğer sadece bizde değil de tüm dünyada oynanan bir oyunsa bu kurallarını öğrenerek kendimizi korumayı başarabiliriz diye düşünüyorum. 

Bu arada bir kitap önermek istiyorum sizlere. Gerçeklerle gösterilenin aslında ne kadar farklı olduğunun vurgulandığı kitabın, bunu bildikleri halde susmak zorunda olan kahramanları ve yaşadıklarımıza yakın bir hikayesi var.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !